Aktualitet

Primaret/ Tirana në balotazh. Këto janë rezultatet për bashkitë kryesore

Primaret/ Tirana në balotazh. Këto janë rezultatet për

Ka përfunduar numërimi i votave të Primareve të PD-së.

Tirana shkon në balotazh mes Belind Këlliçit dhe Ilir Alimehmetit. Në rreth 8500 fletëve të votimit të vlefshme, Këlliçi ka marrë 4040 vota, Ilir Alimehmeti 2196 vota dhe Gerti Bogdani 1819 vota. Pra Këlliçi nuk ka marrë mbi 50%.

Në Shkodër dhe Elbasan, janë konfirmuar Bardh Spahia (kryebashkiaku aktual) dhe Luçiano Boçi.

Fituesit

Shkoder Bardh Spahia

Kukës Admir Sinemati

Dibër Besnik Alku/ Ismail Uka (balotazh)

Lezhë Pashk Gjoni

Durrës Igli Cara

Tiranë Belind Këllici/ Ilir Alimehmeti (balotazh)

Elbasan Luçiano Boçi

Fier Evdar Kodheli/ Artur Mahmutaj (balotazh)

Vlorë Hysni Sharra

Gjirokastër Dorjan Lani

Korçë Ledina Aliolli

Berat Zija Ismaili

Kuçovë Lefter Maliqi

Kamëz Arjan Hoxha