Aktualitet

Qytetarët protestë para ministrisë së Shëndetësisë: Viktima e radhës mund të jesh ti

Qytetarët protestë para ministrisë së

Dhjetëra qytetarë protestuan para Ministrisë së Shëndetësisë në Tiranë, pas përgjimeve të publikuara ditën e djeshme nga Prokuroria e Tiranës.

Nën sloganin “Viktima e radhës mund të jesh ti”, ata kërkuan dorëheqjen e ministres së Shëndetësisë, Albana Koçiu.

Qytetarët protestë para ministrisë së

Protesta vjen një ditë pasi Prokuroria e Tiranës njoftoi se ka nisur hetimet ndaj disa mjekëve dhe punonjësve të spitalit të Onkologjisë, pasi dyshohen se ka krijuar një skemë abuzive duke transferuar pacientë nga spitali shtetëror në një klinikë private në Tiranë.