Aktualitet

Rama mesazh të ashpër pronarëve dhe administratorëve të bizneseve: Gjoba dhe deri në heqje lirie

Rama mesazh të ashpër pronarëve dhe administratorëve të

Bizneset që nuk zbatojnë rregullat e sigurisë për punonjësit nuk do të mbyllen, por pronarët apo administratorët do të gjobiten dhe mund të rrezikojnë edhe të futen në burg.

Paralajmërimi u bë nga kryeministri Edi Rama gjatë një deklarate për mediat:

“Bizneset qe nuk respektojne protokollet e sigurise nuk do te tolerohen me dhe u kujtoj te gjithe atyre qe kane nje biznes se pervec gjobave, rrezikojne edhe heqjen e lirise ne rast se kapen ne shkelje te protokolleve, duke rrezikuar shendetin e njerëzve”.