Aktualitet

Rama për Braçen: Është institucion dhe të thotë ç’ti dojë e bardha zemër

Rama për Braçen: Është institucion dhe të thotë

Kryeministri Rama i pyetur sot pas mbledhjes së qeverisë për akuzat e Braçes ndaj Taulant Ballës tha se Erion Braçe është institucion në PS.

“Braçe është institucion dhe të thotë çfarë t’i dojë e bardha zemër se zemrën e ka të bardhë borë. Kur merrni për sipër të komentoni Braçen sigurohuni që para të keni ngrënë një lugë mjaltë”, u shpreh Rama.

Brace përmes nje statusi ne FB ka deklaruar se disa nga nismat e tij për bujqit janë penguar nga kreu i grupit Taulant Balla në Kuvend