Aktualitet

Rama reagon për ngjarjen e rëndë në Deçan: Kurajo e mbështetje institucioneve të Kosovës në këtë moment sfidues

Rama reagon për ngjarjen e rëndë në Deçan: Kurajo e

Kryeministri Edi Rama ka reaguarme për ngjarjen e rëndë në Deçan ku një autobus me nxënës u sulmua me kallashnikov dhe mbetën të vdekur 4 persona. Me në të një postimi Në tëitter Rama i ofron mbështetje institucioneve të Kosovës për ketë ngjarje tronditëse.

“Jetët e marra në Kosovë nga plumbat e një egërsie që meriton ndëshkimin ekstrem të drejtësisë, na kanë brengosur të gjithëve. Ngushëllime vëllazërore familjeve të goditura në zemër nga humbja absurde. Kurajo e mbështetje institucioneve të Kosovës në këtë moment sfidues”, shkruan Kryeministri Rama.