Aktualitet

Rasti i parë me Covid-19 në Librazhd! Si u infektua pronari i një dyqani

Rasti i parë me Covid-19 në Librazhd! Si u infektua pronari i një

Konfirmohet rasti i parë pozitiv me Covid-19 në Bashkinë e Librazhdit.

Sipas “News 24”, i infektuari është një burrë i moshës së mesme dhe zotëron një dyqan.

Dyshimet e para janë se është infektuar nga kontakti me një të prekur në Sanatorium, ku kishte shkuar për një kontroll mjekësor.

Një javë më parë ai kishte rezultuar negativ, ndërsa ditën e djeshme, në testin e dytë personi në fjalë kishte rezultuar pozitiv me Covid-19. Ai është transportuar nga spitali i Librazhdit në Tiranë