Aktualitet

Ruçi letër Metës: Prej muajsh presim emrin për kreun e KLSH, respekto afatet kushtetuese

Ruçi letër Metës: Prej muajsh presim emrin për kreun e

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi i është drejtuar sot me një letër kreut të Shtetit, Ilir Metës.

Kryetari i Kuvendit në letër i kërkon Presidentit të respektojë afatet kushtetuese dhe të propozojë një emër të ri për kreun e KLSH-së, post i cili mbahet aktualisht nga Bujar Leskaj.

“Presim propozimin tuaj për kreun e KLSH. Kemi muaj që presim emrin për kreun e KLSH. Presidenti duhet të respektojë afatet sipas Kushtetutës”, thuhet në letrën e tij.