Aktualitet

Sërish lëkundje tërmeti në Elbasan

Sërish lëkundje tërmeti në Elbasan

Një tjetër lëkundje tërmeti është regjistruar pasditen e së dielës në Elbasan.

Pas lëkundjes së parë, e cila sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, ishte me magnitudë 3,9 rihter dhe epiqendër rreth 9 kilometra në jugperëndim të Elbasanit, një tjetër tërmet më i lehtë, me magnitudë 3 të shkallës rihter është regjistruar me të njëjtën epiqendër.

Qytetarët janë shprehur se lëkundjet kanë qenë të forta, por fatmirësisht nuk kanë zgjatur shumë.