Aktualitet

Silva Bino me Covid, por vazhdon të jetë aktive në rrjetet sociale, ja postimet një ditë më parë

Silva Bino me Covid, por vazhdon të jetë aktive në rrjetet

Mediat kanë raportuar sot se pas Skënder Brataj, edhe Silva Bino një tjetër pjesëtare e Task-Forcës, shefja e Epidemiologjisë në ISHP, është infektuar me Covid-19.

Mediat shkruajnë e ajo është shtruar në spital që ditën e premte, por nëse shohim Instagramin e doktoreshës kuptojmë se ajo është në gjendje shumë të mirë shëndtësore. Silva Bino ka postuar dy Instastory që lidhen me situatën e pandemisë, të dhënat e fundit dhe vaksinën që e presin të gjithë: 

Silva Bino me Covid, por vazhdon të jetë aktive në rrjetet

Silva Bino me Covid, por vazhdon të jetë aktive në rrjetet

Që në muajin shkurt, doktoreshë Bino ka qenë aktive në media duke këshilluar qytetarët se si të mbrohen nga koronavirusi.