Aktualitet

S’ka më kufizime! Merret vendimi për fundjavën, për bizneset dhe qytetarët

S’ka më kufizime! Merret vendimi për fundjavën, për

Nga kjo fundjavë të gjitha bizneset do të jenë të hapur dhe qytetarët mund të lëvizin lirisht brenda qyteteve, pa një orar kufizues.

“Duke filluar nga nesër, gjatë fundjavës e në vijim hiqen kufizimet e orareve për qytetaret dhe bizneset në zonat e kuqe dhe të gjëlbërta. Edhe këtë fundjavë, në kuadër të monitorimit të situatës dy javore, nuk do të lejohet lëvizja nga zonat e kuqe për rezidentët e këtyre zonave”, tha ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.