Aktualitet

Sot u nda nga jeta një gazetar që pati respektin e të gjithëve, Aristir Lumezi

Sot u nda nga jeta një gazetar që pati respektin e të

Gazetari Aristir Lumezi është ndarë sot nga jeta në moshën 57-vjeçare, pas një beteje me një sëmundje të rëndë.

Më një përvojë të prej dy dekadash, Aristir Lumezi ka dhënë një kontribut të vyer në median e shkruar shqiptare dhe atë vizive.

Ai spikati si reporter i politikës në shtypin shqiptar përgjatë 20 viteve të fundit dhe drejtoi me maturi dhe profesionalizëm disa redaksi të të përditshmeve kryesore në vend dhe për disa vite u dallua si zëvendës/ kryeredaktor dhe kryeredaktor i së përditshmes kryesore Panorama.