Aktualitet

Të shtëna me armë në një lokal në Greqi: Vriten babë e bir, shqiptarë

Të shtëna me armë në një lokal në Greqi: Vriten

Dy shqiptarë, babë e bir janë qëlluar me armë dhe kanë ndërruar jetë, ndërsa raportohet për dy persona të tjerë të plagosur, një prej tyre në gjendje kritike për jetën. Ngjarja e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në sheshin Agios Sostois në Athinë, konkretisht në një kafene.

Të shtëna me armë në një lokal në Greqi: Vriten

Të plagosurit janë një punonjës i lokalit dhe një person tjetër i paidentifikuar.

Të shtëna me armë në një lokal në Greqi: Vriten

Të shtëna me armë në një lokal në Greqi: Vriten

Sipas mediave greke, kanë qenë disa të rinj të cilët kanë qëlluar drejt 25 vjeçarit, ndërsa plumbat kapën dhe babanë e tij. Dyshimet janë për përplasje mes grupeve për larje hesapesh për pazare droge.

Të shtëna me armë në një lokal në Greqi: Vriten

Të shtëna me armë në një lokal në Greqi: Vriten

*Prothothema/ Tiranapost.al.