Aktualitet

Tjetër lëkundje në Shqipëri, tërmet me magnitudë 4 ballë

Tjetër lëkundje në Shqipëri, tërmet me magnitudë 4

Një tjetër lëkundje është ndjerë mbrëmjen e sotme në Shqipëri. Epiqendra është e njëjta e tërmetit të natës së kaluar, 31 kilometra në jug-perëndim të Elbasanit dhe 7 kilometra në veri të Lushnjës.

Sipas sizmologëve, është një tërmet të magnitudës 4.0 ballë të shkallës Rihter.

Thellësia e goditjes ka qenë 5 kilometër.

Tjetër lëkundje në Shqipëri, tërmet me magnitudë 4

Në 24 orët e fundit janë ndjerë disa tërmete, ndërsa nuk është raportuar për të lënduar apo dëme materiale.