Aktualitet

Ulje temperaturash dhe vranësira, shihni tabelën me parashikimin e motit për çdo qytet

Ulje temperaturash dhe vranësira, shihni tabelën me parashikimin e

Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë moti paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare për Veriun dhe Qendrën por reshje të pakta shiu do ketë skaji Jugor. Pjesa e dytë e ditës sjell largim të reshjeve nga i gjithë vendi duke diktuar mot të kthjellët dhe vranësira të herë pas hershme.

Temperaturat e ajrit ulen lehtë në vlerat e mëngjesit por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2 në verilindje deri në 16°C në jugperëndim.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2- 3 ballë.

Ulje temperaturash dhe vranësira, shihni tabelën me parashikimin e

*Tiranapost.al