Aktualitet

Ursula von der Leyen njofton në shqip: 145.000 vaksina nga BE, ja kur do të vijnë

Ursula von der Leyen njofton në shqip: 145.000 vaksina nga BE, ja kur do

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ka njoftuar nga Twitter-i me një status në gjuhën shqipe se Bashkimi Europian ka financuar 145.000 doza vaksinash. Ursula von der Leyen i bën tag kryeministrit Edi Rama dhe shkruan se vaksinat do të mbërrijnë nga maji deri në fund të gushtit.

Postimi i plotë:

Ne jemi pranë partnerëve tanë në Ballkanin Perëndimor, siç i thashë @ediramaal.145.000 doza vaksinash të financuara nga BE do të jenë në Shqipëri duke nisur nga maji deri në fund të gushtit. Jemi së bashku në këtë betejë.

Ursula von der Leyen njofton në shqip: 145.000 vaksina nga BE, ja kur do

Presidentja e Komisionit Europian njofton gjithashtu shpërnbdarjen e dozave të vaksinës edhe për vendet e tjera të Ballkanit Perëndimor.

Ursula von der Leyen njofton në shqip: 145.000 vaksina nga BE, ja kur do

*Tiranapost.al.