Aktualitet

Video/ E papranueshme! Lamborghini u kap me shpejtësi 230 km/h në Bypasin e Fierit

Video/ E papranueshme! Lamborghini u kap me shpejtësi 230 km/h në

Një automjet që udhëtonte me shpejtësi 236 km/h u ndalua nga policia në Bypasin e Fierit.

Automjeti tip Lamborghini u kap nga me radar nga uniformat blu.

“E papranueshme dhe e pajustifikueshme kjo që bën drejtuesi i këtij mjeti luksoz, i cili është konstatuar nga Policia Rrugore duke drejtuar automjetin me 236 km/h, në kulmin e trafikut. Prej mëngjesit të sotëm deri tani janë tërhequr 21 leje drejtimi nga Njësia Operacionale e Policisë Rrugore, në rrugën nacionale Tiranë - Vlorë gjatë kontrolleve me lëvizje”, njofton Policia Rrugore dhe ndan videon e mëposhtme.