Aktualitet

Video/ Kjo është qendra shëndetësore e transformuar në Prrenjas

Video/ Kjo është qendra shëndetësore e transformuar në

Prrenjasi ka një qendër shëndetësore të re, thuajse 100% të transformuar. 37 mijë banorë të zonës do të ketë mundësinë këtej e tutje të marrin një shërbim shëndetësor në kushte optimale dhe për më tepër 24 orësh. Pamjet me video i ka shpërndarë në Facebook mëngjesin e sotëm kryeministri Rama ku shkruan:

“MIRËMËNGJES

me ndryshimin rrënjësor të qendrës shëndetësore 24 orëshe të Prrenjasit, që sot ofron shërbim mjekësor dinjitoz për 37 mijë banorë, ju uroj një ditë të mbarë”.


Tiranapost.al