Aktualitet

Video/ Rama i prezanton Presidentit Zelensky, Kryeministrinë

Video/ Rama i prezanton Presidentit Zelensky, Kryeministrinë

Kryeministri Edi Rama mikpriti sot Presidentin e Ukrainës Volodymyr Zelensky në vizitën e tij të parë në Shqipëri, si bashkëorganizator i Samitit “Ukrainë – Europa Juglindore” që zhvillon sot dhe nesër punimet në Tiranë.


Rama ka nxjerrë pamjet nga takimi me Zelenskyn në Kryeministri, teksa e prezanton edhe me zyrën dhe librin e tij.

"Peace of Mind", dëgjohet t'i thotë Rama, Zelensky-t, teksa i tregon librin, një kopje të të cilit do ia dhurojë edhe atij.