Aktualitet

Video/ Rama mirëpritet në Milano me brohoritje dhe flamuj kuq e zi

Video/ Rama mirëpritet në Milano me brohoritje dhe flamuj kuq e zi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i shoqëruar nga bashkëshortja Linda, ka mbërritur në ambientet e pallatit e sportit “Busto Arsizio”,në Milano.

Me brohorima dhe flamuj kuq e zi, Rama u mikprit nga bashkëkombësit në vendin fqinj.

Pas Greqisë dhe Italisë, turi i kryeministrit Edi Rama me Diasporën shqiptare do të vijojë në Mbretërinë e Bashkuar dhe Gjermani.