Aktualitet

Video/ Si do të duket Porti i Ri i Durrësit dhe zona përreth

Video/ Si do të duket Porti i Ri i Durrësit dhe zona përreth

Me ndërtimin e Portit të ri të Durrësit do të shndërrohet dhe zona përreth. Projektin do ta ndërtojë EMAAR Group për vlerën 2 miliardë euro.

Zona përreth do të ketë një pedonale, si dhe ambiente argëtimi si bare, restorante, pishina.


Një video nga projekti 3D e ka postuar kryeministri Rama në Facebook mëngjesin e sotëm.