Aktualitet

Video/ Tensione mes studentëve dhe policëve tek Filologjiku

Video/ Tensione mes studentëve dhe policëve tek Filologjiku

Kërkesa e rojeve dhe policëve tek dera për tamponin negativ apo certifikatën e vaksinës ka sjellë tensione në radhët e studentëve.


Siç shihet edhe në video, studentët janë përplasur me policinë, pasi nuk lejoheshin të hynin në auditore.

Në video dëgjohen studentët, që thonë “Çfarë vaksinimi, hape rrugën për studentët”, dikush tjetër thotë se “Universiteti është i studentëve”.