Aktualitet

Video/ Vijon të shkrumbohet Pylli i Semanit, në ndihmë edhe ushtria

Video/ Vijon të shkrumbohet Pylli i Semanit, në ndihmë edhe

Prej tre ditësh zjarri ka përfshirë pyllin e Semanit në Fier.

Mbrëmjen e sotme janë regjistruar vatra të reja zjarri, ndërsa Bashkia e Fierit është angazhuar me gjithë strukturat e saj dhe ka lokalizuar vatrat me anë të dronit.

Për të vënë nën kontroll flakët janë angazhuar, veç zjarrfikësve edhe forcat e armatosura.

Ndërkohë deri më tani janë djegur 20 hektarë në pyllin e Semanit.