Aktualitet

Zjarr në një shtëpi në Tiranë, një person asfiksohet nga tymi

Zjarr në një shtëpi në Tiranë, një person

Një banesë në rrugën “Misto Mame” në Tiranë është përfshirë nga flakët këtë të diel, si pasojë e një defekti në bombulën e gazit. Raportohet për një person të asfiksuar nga tymi. Ai është marrë nga ambulanca.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 17.09.2023, rreth orës 14:35, në lagjen "Misto Mame", dyshohet se si pasojë e një defekti në bombulën e gazit, ka rënë zjarr në një banesë private.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e zjarrfikëses dhe të Policisë, të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes