Aktualitet

Zjarri në Tale të Lezhës/ Nuk ka rrezik për banesat e zonës

Zjarri në Tale të Lezhës/ Nuk ka rrezik për banesat e

Zona e kënetës, në bregdetin e Tales, në Lezhë është përfshirë nga flakët pasditen e sotme. Zjarri vijon të jetë aktiv dhe era favorizon flakët. Forcat e zjarrfikëses ndodhet atje që prej pasdites.

Sipas raportimeve, zjarri nuk rrezikon banesat dhe bizneset aty pranë.

Ende nuk ka një deklaratë nga burimet zyrtare.