Aktualitet

Albin Kurti u përgjigjet gazetarëve të shqetësuar për gruan e tij

Albin Kurti u përgjigjet gazetarëve të shqetësuar për

Ka pasur artikuj të botuar online që janë marrë me raportin me bashkëshorten. Blendi Fevziu e ka pyetur Albin Kurtin në fund të intervistës pa iu referuar shkrimeve online, por e ka pyetur sesi funksionon raporti i tyre.

‘Një marrëdhënie mes Norvegjisë dhe Prishtinës. Në verë atje në dimër në Prishtinë. Flasim shumë për politike. Gruaja më mban mirë që kur jemi martuar’, përgjigjet Albin Kurti.

Më poshtë keni pjesën e plotë të intervistës: 

Blendi Fevizu: Familja juaj do jetojë këtu apo nw Norvegji?

Abin Kurti: Gruaja ime ka familje të gjerë në Oslo, verat (stina) atje janë fantastike është vend skandinav atje, dimrin e kaloj këtu.

Blendi Fevziu: Të ka thënë gruaja po ç'a merresh me këto punë... kur e sheh që s’je në shtëpi, me shumë angazhime?

Albin Kurti: Jo s’më ka thënë, jo... M’ka mbajt mirë që kur jam martuar.

Fevizu: A nervozohet me ju?

Kurti: Joo.. Ajo ka angazhimet e saj. Ka mbaruar studimet për histori ndërkombëtare, është gjithashtu studiuese e lartë për politikë të Jashtme në Oslo, flasim vazhdimisht për politikë edhe në Kosovë./ Tiranapost.al 

Image result for Albin Kurti dhe Rita

Image result for Albin Kurti dhe Rita