Art dhe Kulturë

Guljelm Radoja në gjendje kritike për jetën, intubohet tek Shefqet Ndroqi

Guljelm Radoja në gjendje kritike për jetën, intubohet tek

Prej më shumë se një muaji aktori i dhjetra roleve Guljelm Radoja po vuan pasojat e Covid-19. Për disa javë me radhë ka qenë i shtruar në spitalin e Durrësit dhe sot mediat raportojnë se është nisur me urgjencë drejt Tiranës. Gjendja e tij është rënduar dhe si pasojë mjekët e kanë futur në intubim në spitalin Shefqet Ndroqi.

Radoja mban titullin “Artist i Merituar”.