Art dhe Kulturë

Ku t`i shikosh disa nga filmat e nominuar për Oscar, pak ditë para ceremonisë

Ku t`i shikosh disa nga filmat e nominuar për Oscar, pak ditë para

Është e rëndësishme t`i kesh parë të paktën një pjesë të filmave të nominuar për Oscar. Ceremonia e 93-të e ndarjes së çmimeve kinematografike do të mbahet ditën e diel, por deri atëherë ke kohë për të parë disa nga më të mirët. Më poshtë do të gjesh listën e të nominuarve për “Best Picture” dhe adresat për t`i parë.

Judas and the Black Messiah

E gjen në Amazon Prime, Apple Tv, Google Play, Vudu dhe YouTube.

Mank

Është prodhim i Netflix dhe e gjen vetëm aty.

Minari

E gjen në Amazon Prime, Apple Tv, Google Play, Vudu dhe YouTube.

Nomadland

E gjen në Hulu, Amazon Prime, Apple Tv, Google Play, Vudu dhe YouTube.

Promising Young Woman

E gjen në Amazon Prime, Apple Tv, Google Play, Vudu dhe YouTube.

Sound of Metal

Është prodhim original i Amazon dhe e gjen vetëm në Amazon Prime.

The Father

E gjen në Amazon Prime.

The Trial of the Chicago 7

E gjen në Netflix.

Këto janë burimet zyrtare ku filmat janë online dhe nuk përfshijnë referime të faqeve pirate.

*Artikulli i CNN u përshtat në shqip nga Tiranapost.al