Art dhe Kulturë

‘Pyes Lotin’ rikthehet në Youtube, Elsa Lila: Kush duron, fiton

‘Pyes Lotin’ rikthehet në Youtube, Elsa Lila: Kush duron, fiton

Versioni ndryshe i këngës “Pyes Lotin”, i risjellë në skenën e Festivalit të 61-të nga këngëtarët Elsa Lila dhe Capital T është rikthyer në Youtube.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë këngëtarja Elsa Lila me anë të një postimi në Instastory ku shkruhet: Pyes Lotin rikthehet në Youtube! Kush duron, fiton.

‘Pyes Lotin’ rikthehet në Youtube, Elsa Lila: Kush duron, fiton

Kënga u fshi nga platforma e Youtube pas kërkesës së kompozitorit të saj Valentin Veizi, i cili e cilësoi versionin e ri denigrues dhe u shpreh se nuk i ishte marrë leje për ta ndryshuar këngën.