Art dhe Kulturë

Shuhet aktori i "Sex and the City"

Shuhet aktori i "Sex and the City"
Ka ndërruar jetë aktori Bruce MacVittie, i njohur më së shumti për rolet e tij në "Ligji dhe Rendi" dhe "Sex and the City". Ai ishte 65 vjeç.

MacVittie vdiq në një spital të Manhattan të shtunën, konfirmoi gruaja e tij, Carol Ochs.

Shuhet aktori i "Sex and the City"

Karriera e tij filloi në Broadway, duke punuar si mësues i Al Pacino-s në prodhimin e vitit 1983 të "American Buffalo". Më vonë ai mori rolin kryesor.

Meritat e MacVittie përfshijnë shumë seriale të njohura, duke përfshirë në "Miami Vice", "Sex and the City", "Oz", "Blue Bloods", "Chicago Med" dhe "The Deuce".

Shuhet aktori i "Sex and the City"

Një nga rolet e tij të fundit ishte interpretimi si Detektiv Hartigan në serialin e Netflix, fitues i çmimit Emmy, "When They See Us".

"Unë e doja Bruce MacVittie," tha Al Pacino, 82 vjeç. “Performancat e tij ishin gjithmonë shkëlqyese. Ai ishte mishërimi i aktorit në vështirësi në New York City, dhe ai e bëri atë të funksionojë. Do të na mungojë.”

Tiranapost.al