Art dhe Kulturë

Sky Showtime zbulon kalendarin emocionues të prillit për të mahnitur audiencën

Sky Showtime zbulon kalendarin emocionues të prillit për të

Sky Showtime, shërbimi premium i transmetimit, ka shpallur kalendarin e tij për muajin prill, të mbushur me një seri filmash dhe shfaqjesh televizive emocionuese që me siguri do të magjepsin audiencën. Platforma e transmetimit po përgatitet për një muaj të madh me një përzierje të publikimeve të reja të shumëpritura dhe produksioneve të preferuarave të cilat rikthehen për shikuesit.

Një nga publikimet më të shumëpritura është "Nope", një film horror nga regjisori i mirënjohur Jordan Peele. Në film luajnë Daniel Kaluuya, Keke Palmer dhe Steven Yeun dhe pritet të dalë më 22 prill. Adhuruesit e zhanrit horror mezi po e presin këtë film, i cili pritet të jetë një tjetër hit për Peele.

Sky Showtime zbulon kalendarin emocionues të prillit për të

Përveç "Nope", Sky Showtime do të shfaqë edhe disa seriale televizive të shumëpritura. Fansat e Law&Order do të jenë të entuziazmuar kur dinë se sezoni 22 i dramës së njohur kriminale do të ketë debutimin e tij më 1 prill. Shfaqja, e cila ka qenë e preferuara e fansave për dekada, vazhdon të tërheqë audiencën me historitë e saj tërheqëse dhe kastin e talentuar.

Sky Showtime zbulon kalendarin emocionues të prillit për të

Një tjetër shfaqje e re për t'u ndjekur është "Mayor of Kingstown". Seriali dramatik, me Jeremy Renner dhe Kyle Chandler, eksploron politikën dhe luftën për pushtet të një qyteti të vogël. Shfaqja tashmë ka krijuar bujë për kastin e tij të yjeve dhe historinë intriguese, duke e bërë atë një domosdoshmëri për t'u parë për adhuruesit e dramave politike.

Sky Showtime zbulon kalendarin emocionues të prillit për të

Përveç publikimeve të reja, Sky Showtime do të shfaqë gjithashtu disa seriale që rikthehen, duke përfshirë "Rabbit Hole", "Grease: Rise of the Pink Ladies" dhe "Drift: Partners in Crime". Këto shfaqje tashmë kanë grumbulluar një bazë të dedikuar fansash dhe pritet të vazhdojnë të tërheqin audiencë.

Sky Showtime zbulon kalendarin emocionues të prillit për të

Sky Showtime zbulon kalendarin emocionues të prillit për të

Kalendari i prillit i Sky Showtime premton të jetë një muaj emocionues për abonentët, me diçka që të gjithë ta shijojnë. Pavarësisht nëse jeni adhurues i filmave horror, dramave kriminale ose të preferuarave nostalgjike, me siguri do të ketë diçka në kalendar që do t'ju tërheqë vëmendjen.

Lidhur me SkyShowtime

SkyShowtime është shërbimi më i ri i transmetimit në Evropë, i hedhur në mbi 20 tregje që përfshijnë mbi 90 milionë familje. Tashmë i disponueshëm në Shqipëri, Bosnje dhe Hercegovinë, Bullgari, Kroaci, Çeki, Danimarkë, Finlandë, Hungari, Kosovë, Mal të Zi, Maqedoninë e Veriut, Norvegji, Holandë, Poloni, Portugali, Rumani, Serbi, Sllovaki, Slloveni dhe Suedi. Andorra dhe Spanja do të nisin më 28 shkurt 2023.

Një sipërmarrje e përbashkët e Comcast dhe Paramount Global, SkyShowtime sjell argëtimin, filmat dhe seritë origjinale më të mira nga markat ikonike të Universal Pictures, Paramount Pictures, Nickelodeon, DreamWorks Animation, Paramount+, SHOWTIME®, Sky Studios, dhe Peacock. SkyShowtime do të jetë gjithashtu shtëpia e një numri prodhimesh ekskluzive lokale, si dhe seritë origjinale të SkyShowtime.

*Artikull i sponsorizuar