Art dhe Kulturë

Tirana Sunny Hill Festival zbulon programin ditor me artistët që do performojnë secilën mbrëmje

Tirana Sunny Hill Festival zbulon programin ditor me artistët që do

Nesër starton Tirana Sunny Hill Festival.

Emra të mëdhenj do të ngjiten në skenën e Sunny Hill Tirana përballë një panorame të mrekullueshme te Liqeni Artificial i Tiranës, ku skena dhe çdo detaj tjetër tashmë është gati të mirëpresë edicionin e parë të këtij eventi muzikor në Shqipëri.

Po cilët janë artistët dhe kur do të ngjiten ata në festivalin e Dua Lipës, i cili do të zgjasë 3 mbrëmje radhazi?

Ekipi i Tirana Sunny Hill Festival ka publikuar programin ditor të festivalit që do të shtrihet përgjatë fundjavës, duke nisur nga e premtja e shtuna dhe për tu përmbyllur të dielën.

Action Bronson, reperi i famshëm italin Fedez, Tananai por dhe artistë shqiptarë si Dren Abazi e Dafina Zeqiri do të jenë të parët që do të startojnë festivalin.

Për të mësuar emrat e tjerë ndiqni programin e plotë të publikuar tashmë nga stafi organizator i festivalit.

Tirana Sunny Hill Festival zbulon programin ditor me artistët që do

Tirana Sunny Hill Festival zbulon programin ditor me artistët që do

Tirana Sunny Hill Festival zbulon programin ditor me artistët që do