Showbiz

Babai dhe vëllai flasin për vendimin e Meghan: Nuk është më vajza që dikur e rrita!

Babai dhe vëllai flasin për vendimin e Meghan: Nuk është

Babai i Meghan Markle, edhe pse i lënë jashtë nga ish jeta mbretërore e vajzës saj, nuk është dakord për vendimin që ka marrë çifti, për të hequr dorë nga titujt mbretërore dhe të pavarur financiarisht. Thomas Markle ka treguar se Meghan preku ëndrrën e çdo vajze, që të bëhej një princeshë dhe se tani ishte mërzitur për gjithë këtë situatë që ndodhi. Në intervistën për Channel 5 ai tregoi se si çifti po shkatërronte një nga institucionet më të mëdha dhe më të rëndësishme britanike, përmes veprimeve tyre.

meghan markle and her father thomas markle

'Ata po e kthejnë familjen mbretërore në një Walmart me një kurorë. Meghan nuk është më si vajza që rrita dikur kur ishte fëmijë'.

CAPE TOWN, SOUTH AFRICA - SEPTEMBER 25: Prince Harry, Duke of Sussex, Meghan, Duchess of Sussex and their baby son Archie Mountbatten-Windsor meet Archbishop Desmond Tutu and his daughter Thandeka Tutu-Gxashe at the Desmond & Leah Tutu Legacy Foundation during their royal tour of South Africa on September 25, 2019 in Cape Town, South Africa. (Photo by Toby Melville/Pool/Samir Hussein/WireImage)

Ndërsa Tom Markle, vëllai nga babai i Meghan, 35 vjeç ka treguar se babai i tij është shumë i dëshpëruar që akoma nuk e ka takuar nipin e tij Archie, që lindi që në maj të vitit të kaluar. Ai tha se babai i tij do vdiste i lumtur nëse do të kishte të varur në murin e shtëpisë së tij një foto familjare me Meghan dhe Harry.

Tom ka treguar edhe për jetën e Meghan para se të dashurohej me Harry-n dhe të lindnin konfliktet me të atin, për shkak të deklaratave të tij nëpër media.

Ajo (Meghan) nuk shkonte askund pa babanë e saj, ai i pagoi rrobat, makinën, shkollën, qiranë, faturat e tjera, shpenzoi shumë me të. Është ok dhe shumë mirë bën që ndihmon gratë nëpër qendra të ndryshme, por ajo tani duhet të kujdeset për familjen e saj. Ne po përpiqemi ta mbrojmë. Ne nuk kemi miliona në bankë ai ajo dhe Harry. Ajo sillet sikur nuk ekzistojmë, kjo është e çuditshme, po tregohet egoiste./ Tiranapost.al 

Prince Harry, Duke of Sussex and Meghan, Duchess of Sussex attend a Creative Industries and Business Reception on October 02, 2019 in Johannesburg, South Africa. (Photo by Chris Jackson/Getty Images)

Flushing, N.Y: Meghan Markle, Duchess of Sussex was in Serena Williams' box during the Williams match against Bianca Andreescu of Canada during the Women's Final at the US Open at the USTA Billie Jean King National Tennis Center in Flushing, New York on Saturday, September 7, 2019. (Photo by J. Conrad Williams, Jr./Newsday via Getty Images)