SPORT

Bernardeschi i nënshtrohet analizave mjekësore tek Juventus

Pasi ka shënuar 11 herë për Fiorentinën në Serie A sezonin e kaluar, 23-vjeçari po mbyll një lëvizje të madhe tek kampionët. Juventusi po mbyll në nënshkrimin me Federico Bernardeschi, i cili po kalon analizat në Torino. Sulmuesi 23-vjeçar i Fiorentinës pritet të përfundojë një lëvizje prej 40 milionë eurosh, e cila prej kohësh është përfolur.

Juventusi ende po kërkon një zëvendësim për Paul Pogba pas transferimit të tij në rekordin botëror tek Manchester United verën e kaluar dhe pasi Bernardeschi shënoi 11 herë për Fiorentinën në Serie A, ata shpresojnë që ai të jetë heroi i tyre. Rreth 100 tifozë u mblodhën jashtë J Medical për të përshëndetur lojtarin, me një flamur që deklaronte: "Numri 10 nuk mund të jetë pa pronar. Mirë se vini, Fede, fitimi është misioni ynë".