BOTA

Masakër në qendrën më të madhe tregtare në Danimarkë, disa të vrarë nga sulmi i një të riu

Masakër në qendrën më të madhe tregtare në

Disa persona janë vrarë nga të shtënat në një qendër tregtare në kryeqytetin danez, Kopenhagen.

Masakër në qendrën më të madhe tregtare në

Blerësit të tmerruar janë shfaqur duke vrapuar pasi një person i armatosur hapi zjarr në qendrën tregtare Field’s, më e madhja në Kopenhagen.

Dëshmitarët okularë kanë folur për panik pasi të shtënat janë dëgjuar në të gjithë qendrën tregtare në jug të qytetit.

Masakër në qendrën më të madhe tregtare në

Shefi i policisë Soren Thomassen tha se një 22-vjeçar danez është arrestuar në lidhje me sulmin.

Masakër në qendrën më të madhe tregtare në

Ai tha se motivi ishte i paqartë, por nuk përjashtoi terrorizmin.

Masakër në qendrën më të madhe tregtare në

Ndërkohë kanë dalë dhe videot e para që shfaqin të riun me armë zjarri në dorë.

Masakër në qendrën më të madhe tregtare në

Field’s është qendra më e madhe tregtare në Danimarkë, me mbi 140 dyqane, bare dhe restorante.