Bukuria

6 sekretet e bukurisë së Julianne Moore në 62-vjetorin e saj

6 sekretet e bukurisë së Julianne Moore në 62-vjetorin e saj

Një nga aktoret e dalluara për bukurinë natyrale ka ndarë 6 sekretet e saj.

Rutinë e shëndetshme

Mëngjesi i saj fillon me 2 gota të mëdha ujë, të cilave u shton disa pika klorofil sepse beson se i bën mirë lëkurës.

Dhe për të qetësuar lëkurën e saj, Moore përpiqet të bëjë banjë me kripëra Epsom, një në mëngjes dhe një në mbrëmje.

Gjithashtu kujdeset që të flejë mjaftueshëm. Ajo vuri në dukje , "Kam kuptuar kohët e fundit se cikli im ideal i gjumit është nga mesnata deri në 8. Kur mund ta bëj këtë, ndihem shkëlqyeshëm.

6 sekretet e bukurisë së Julianne Moore në 62-vjetorin e saj

E ruan veten nga grimi i ngarkuar sa më shumë të mundet

Ndonëse është grimuar në eventet e tapetit të kuq, Moore zbuloi se në përditshmërinë e saj përpiqet të qëndrojë sa më shumë e natyrale. Ajo vuri në dukje, "Unë kurrë nuk lyhem përveçse kur dal në televizion."

Nëna e 2 fëmijëve thotë se këshillon edhe vajzën e saj 20-vjeçare Liv që të shmangë grimin e rëndë. Ajo gjithashtu i thotë vajzës së saj të shmangë shkuljen e vetullave, një gabim që është penduar që e ka bërë në rininë e saj.

6 sekretet e bukurisë së Julianne Moore në 62-vjetorin e saj

Ajo shmang të pasurit e një "fytyre sushi".

Sa herë që ka një ngjarje të nesërmen, Moore ndërpret plotësisht ushqimet me natrium të lartë, si sushi. Kjo është arsyeja pse ajo e quajti fytyrën e saj të fryrë "fytyrë sushi".

Dhe fakti që ajo zgjedh të shmangë sushin në LA, pavarësisht se e pranon se sa i mirë është, vetëm dëshmon për vetëdisiplinën e saj dhe mënyrën e ekuilibruar të jetesës.

6 sekretet e bukurisë së Julianne Moore në 62-vjetorin e saj

Bën joga

Aktorja shpjegoi se përpiqet të qëndrojë sa më aktive, por jo të gjitha aktivitetet fizike i vijnë natyrshëm. Ngritja e peshave dhe vrapi nuk janë më për të.

Joga është ushtrimi fizik i preferuar prej kohësh i Moore. Ajo shpjegoi, "Unë kam bërë yoga Ashtanga për ndoshta 20 vjet." Më pas ajo shtoi se "është e vetmja formë e stërvitjes me të cilën kam ngecur vërtet".

6 sekretet e bukurisë së Julianne Moore në 62-vjetorin e saj

Kremi kundër diellit, i preferuari i saj

Julianne shpjegoi , "Kremi kundër diellit është gjëja ime numër një. Unë e kam vënë çdo ditë që kur isha 23 vjeç.

U ka thënë JO operacioneve plastike

Ajo ka qenë e zëshme kundër operacioneve plastik, sepse nuk beson në efikasitetin e tyre. Moore thotë: "Unë e urrej të dënoj njerëzit që e bëjnë këtë, por nuk besoj gjithsesi se kjo i bën të duken më mirë. Unë mendoj se kjo thjesht i bën ata të duken sikur kishin bërë diçka në fytyrën e tyre.”