Bukuria

Blogerja e famshme që bëri për herë të parë botoks tani

Blogerja e famshme që bëri për herë të parë botoks

Kjo është hera e parë që Estela Ujka bën botoks në fytyrën e saj. Blogerja 38-vjeçare shkruan se e bëri këtë postim, jo për të frymëzuar gra e vajza, por për të qenë e sinqertë me një ndryshim sado të vogël në imazhin e saj.

Blogerja e famshme që bëri për herë të parë botoks

Estela shkruan se e mori vendimin pasi, dëshiron të jetë ende pjesë e platformave sociale për të marketuar markat e kujdesi ndaj lëkurës apo të makijazhit.

Postimi i plotë:

E regjistrova kete seance botoxi te paren ne jete per mua jo per marketing. As per te "inspiruar" vajza e gra te perdorin botox , por per te qene e sinqerte me ju si cdo here dhe kesaj rradhe. Mesazhi qe dua te ndaj me ju eshte qe cdo mimike e rrudhe na ben me njerzore dhe ska asgje te keqe ti mbajme me shendet e ti gezohemi atyre, nderkohe qe per vajza e gra qe ndoshta per hir te profesionit estetika ka tjeter vlere e peshe drejtohuni profesionisteve dhe konsultohuni me doktore te vertete. Vertet botoxi eshte mpirje e muskulit dhe nuk ka ndryshim ne pamje pervec relaksimit te rrudhes dhe mpirje te mimikave por besojani fytyren profesionisteve e mendoj vertet kete. Une jam 38 vjec dhe sinqerisht e pelqej veten dhe pa botox, por pas konsultes me doktoreshe Erionen mendova se ky eshte nje investim minimal per mua qe do jem me imazhin tim dhe ca kohe pjese e platformave sociale per te marketuar skincare and makeup. Sinqerisht Estela.