Bukuria

Fytyrën e Jennifer Aniston mund ta kesh pa lodhje fare

Fytyrën e Jennifer Aniston mund ta kesh pa lodhje fare

Jennifer Aniston zbuloi se është lodhur duke dëgjuar njerëzit që thonë se ajo duket e mrekullueshme për të qenë në të 50-at. Është shprehur e zhgënjyer me komentet e vazhdueshme për pamjen e saj dhe nënkuptimin se ajo duket mirë “për moshën që ka”.

Fytyrën e Jennifer Aniston mund ta kesh pa lodhje fare

Rutina e saj e kujdesit të lëkurës është e thjeshtë, por efektive dhe ajo ndau haptazi këshillat që e ndihmojnë të qëndrojë e shëndetshme dhe të duket e re.

Aktorja bën një jetë shumë aktive dhe preferon një rutinë të thjeshtë të kujdesit për lëkurën.

“I gjithë regjimi im i fytyrës është vetëm ujë dhe sapun për t’u zgjuar, pastaj një lloj hidratuesi ditor që ka SPF në të. Është i shpejtë. Unë kurrë nuk lodhem shumë. Për të qenë e sinqertë; gjërat duhet të jenë sa më të lehta për mua”, tha ajo.

Fytyrën e Jennifer Aniston mund ta kesh pa lodhje fare

Larja e fytyrës shumë shpesh mund ta thajë lëkurën dhe madje mund ta bëjë atë të duket e yndyrshme. Ylli i Friends nuk e pastron fytyrën e saj shumë shpesh për të shmangur dëmtimin e barrierës mbrojtëse të lëkurës dhe për të mbajtur të paprekur vajrat natyralë të lëkurës.

Fytyrën e Jennifer Aniston mund ta kesh pa lodhje fare

Nuk është e lehtë të gjesh produktet që bëjnë mrekulli për lëkurën tënde. Aniston nuk bën përjashtim, dhe ajo pranon se ka përdorur të njëjtin hidratues që kur ishte adoleshente. “Unë jam një krijesë e tillë e zakonit. Thjesht e dua atë. Unë kam një shishe në makinën time. Është në të gjitha banjot e mia. Vendoseni menjëherë nga dushi para se të thaheni shumë”, rekomandoi ajo.

Uji tepër i nxehtë mund të dëmtojë edhe lëkurën e shëndetshme dhe ta bëjë atë të ndjeshme. Fërkimi i kubeve të akullit në fytyrën tuaj, nga ana tjetër, mund t'i bëjë rrathët tuaj të errët më pak të dukshëm, të përmirësojë përthithjen e produkteve të tjera të bukurisë dhe madje të zbusë buzët tuaja. Aniston thotë se i pëlqen të lajë fytyrën me ujë të akullt pasi zgjohet, për t'i dhënë lëkurës së saj një pamje të freskët.

Fytyrën e Jennifer Aniston mund ta kesh pa lodhje fare

“Merrni një tas me ujë akull dhe spërkatni fytyrën 25 herë. Është një truk i vjetër i shkollës që Joan Crawford e bënte - thjesht zgjon lëkurën tuaj", tha ajo.

Pirja e mjaftueshme e ujit është jetike për shëndetin tuaj të përgjithshëm, por standardi "8 gota ujë në ditë" mund të mos funksionojë për të gjithë dhe është më mirë të llogarisni sasinë e duhur të ujit që duhet të pini çdo ditë. Aniston tregoi se e nis ditën me një gotë ujë të nxehtë dhe limon.

“Këshilla më e mirë e bukurisë që kam për njerëzit është të flenë dhe të pijnë ujë, sinqerisht. Zihem me shoqen time Courteney Cox gjatë gjithë kohës, sepse ajo më thotë se nuk ka pirë një gllënjkë ujë - dhe unë i them, a je në vete? Uji është gjithçka”, shtoi ajo.