Bukuria

Jamie Lee Curtis kundër botoksit dhe pro plakjes

Jamie Lee Curtis kundër botoksit dhe pro plakjes

Jamie Lee Curtis është një zë i fuqishëm kundër Botoksit dhe pro plakjes. Ndau me miqtë e saj virtual këshillat që i jep edhe vajzave të saj.

Jamie Lee Curtis kundër botoksit dhe pro plakjes

“Mos u ngatërroni me fytyrën tuaj. Unë kam bërë operacione plastike. Kam vënë edhe botoks në fytyrën time. A i largon Botoks rrudhat e mëdha? Po. Por më pas dukesh si një kukull plastike”, shpjegoi Curtis.

Jamie Lee Curtis kundër botoksit dhe pro plakjes

Jamie Lee Curtis kundër botoksit dhe pro plakjes

Jamie Lee Curtis kundër botoksit dhe pro plakjes

Botoksi është një injeksion që përdor toksinën onobotulinumtoxinA për të parandaluar përkohësisht lëvizjen e muskujve. Mund të zbusë rrudhat e moderuara deri në ato më të mëdhatë, si tek balli apo dhe rreth syve.

Jamie Lee Curtis kundër botoksit dhe pro plakjes

Ylli i ekskluzivitetit të Halloween thirri ata që e kanë bërë anti-plakjen një pjesë integrale të jetës së tyre të përditshme.

Jamie Lee Curtis kundër botoksit dhe pro plakjes

“Në këpucët e mia mund të eci me qindra kilometra. E kam bërë dhe unë botoksin. Nuk funksionoi. Gjithçka që shoh është se njerëzit tani e përqendrojnë jetën e tyre në këto gjëra”, përfundoi ajo.

Jamie Lee Curtis kundër botoksit dhe pro plakjes

Jamie Lee Curtis kundër botoksit dhe pro plakjes

Madje aktorja shton se këto procedura po zhdukin breza të tërë të bukurisë.

“Sapo të ndërhyni e ta ndryshoni fytyrën, s`do mund ta riktheni më si më parë”, tha ajo.

Në vitin 1989, Curtis hoqi dhjamin poshtë syve pasi një kameraman bëri komente për 'sytë e saj të fryrë' në xhirimet e filmit “Perfect” në 1985-ën.

Operacionet i shkaktuan një tjetër problem aktores. Varësinë nga Vicodin, një qetësues i dhimbjeve të forta.

Jamie Lee Curtis kundër botoksit dhe pro plakjes

“Kam provuar operacionin plastik dhe nuk funksionoi. Më bëri të varur nga Vicodin. Jam 22 vjet esëll sot”, tha ajo.