Bukuria

Maska më pak se 15 paund që Victoria Beckham përdor për rrudhat poshtë syve

Maska më pak se 15 paund që Victoria Beckham përdor për

Kur bëhet fjalë për kujdesin e lëkurës, është veçanërisht e rëndësishme të kujdesemi për lëkurën delikate nën sy. Me stresin e jetës së përditshme dhe mungesën e gjumit, sytë mund të duken të lodhur dhe të fryrë – kështu që gjetja e produkteve të duhura të kujdesit për sytë, për ta mbajtur këtë zonë të shëndetshme dhe të hidratuar, është shumë e rëndësishme.

Pasi ka lançuar gamën e saj të kujdesit të lëkurës dhe grimit, një person që gjithmonë kërkojmë frymëzim për kujdesin e lëkurës është Victoria Beckham.

Këngëtarja dhe stilistja ka treguar se ajo është një fanse e markës së kujdesit të lëkurës 111SKIN, e cila ka një gamë të gjerë produktesh luksoze për kujdesin e lëkurës.

Maska më pak se 15 paund që Victoria Beckham përdor për

Link për porosi

Maska e syve e markës Celestial Black Diamond, një mini maskë për zonën e syve, thuhet se bën mrekulli me rrathët e zinj.

Të përbëra me acid hialuronik që rrit hidratimin, një kompleks peptidesh forcuese, si dhe rikthimin e retinolit dhe vitaminave, kjo maskë do të ndihmojnë në hidratimin e thellë të zonës nën sy.

Maska më pak se 15 paund që Victoria Beckham përdor për

Kjo maskë gjithashtu pengon tkurrjen e muskujve, gjë që jep një efekt të ngjashëm me botoksin.

I disponueshëm për vetëm 14 paund dhe me rezultate të dukshme në një trajtim të vetëm 20-minutësh, nuk është çudi që ky produkt po pëlqehet kaq shumë.

Po si ta përdorni atë?

Pasi të keni pastruar fytyrën, thjesht hiqni lëkurën mbrojtëse në të dy anët e fletës dhe aplikojeni maskën në zonën poshtë syve. Hiqeni pas 20 minutash dhe lyejini butësisht me esencën e mbetur.