Bukuria

Nga Ciara tek Blake Lively: 20 modele flokësh të gjatë nga të famshmit që do ju bëjnë të rimendoni prerjen

Nga Ciara tek Blake Lively: 20 modele flokësh të gjatë nga

Para pandemisë, shumica e vajzave ëndërruan flokë të gjatë duke menduar edhe si do ti rregullonin çdo ditë, ngjyra, dhe modeli. Por kjo ëndërr zgjati deri kur shpërtheu pandemia e Covidit. Izolimi në shtëpi dhe mbyllja e salloneve të bukurisë bëri që shumë vajza të mos i presin flokët, të mos i lyejnë dhe të mos përdorin mjete modelimi që në të shumtën e rasteve i dëmtojnë duke mos i lënë të rriten. Shkurt, nuk i ngacmuan. Këtë sezon siç thonë stilistët jemi larg stilit bob dhe atij francez. Nëse flokët tanimë i ke gjatë dhe nuk di çfarë modeli apo ngjyre të eksperimentosh, më poshtë ju tregojmë të famshmet me flokët e tyre të gjatë.

E rëndësishme është që flokët të trajtohen dhe pjesa e fundit të jetë gjithmonë e shëndetshme. Ndërsa sa i përket modeleve, flokët e gjatë në fakt u përshtaten të gjithëve. Nga gërshetat e Zendaya tek flokët e drejtë të Penelope Cruz, ekziston një model për të gjitha!

Nga Ciara tek Blake Lively: 20 modele flokësh të gjatë nga
Mila Kunis

Nga Ciara tek Blake Lively: 20 modele flokësh të gjatë nga
Julianne Moore

Nga Ciara tek Blake Lively: 20 modele flokësh të gjatë nga
Jessica Biel

Nga Ciara tek Blake Lively: 20 modele flokësh të gjatë nga
Amanda Seyfried

Nga Ciara tek Blake Lively: 20 modele flokësh të gjatë nga
Beyonce

Nga Ciara tek Blake Lively: 20 modele flokësh të gjatë nga
J.Lo

Nga Ciara tek Blake Lively: 20 modele flokësh të gjatë nga
Cara Delevingne

Nga Ciara tek Blake Lively: 20 modele flokësh të gjatë nga
Blake Lively

Nga Ciara tek Blake Lively: 20 modele flokësh të gjatë nga
Monica Bellucci

Nga Ciara tek Blake Lively: 20 modele flokësh të gjatë nga
Olivia Wilde

Nga Ciara tek Blake Lively: 20 modele flokësh të gjatë nga
Dakota Johnson

Nga Ciara tek Blake Lively: 20 modele flokësh të gjatë nga
Julia Roberts

Nga Ciara tek Blake Lively: 20 modele flokësh të gjatë nga
Hailey Bieber

Nga Ciara tek Blake Lively: 20 modele flokësh të gjatë nga
Kim Kardashian

Nga Ciara tek Blake Lively: 20 modele flokësh të gjatë nga
Amal Clooney

Nga Ciara tek Blake Lively: 20 modele flokësh të gjatë nga
Naomi Campbell

Nga Ciara tek Blake Lively: 20 modele flokësh të gjatë nga
Gigi Hadid

Nga Ciara tek Blake Lively: 20 modele flokësh të gjatë nga
Ciara

Nga Ciara tek Blake Lively: 20 modele flokësh të gjatë nga
Zendaya

Nga Ciara tek Blake Lively: 20 modele flokësh të gjatë nga
Penélope Cruz

*Vogue/ Tiranapost.al.