Bukuria

Para se të zgjedhësh kremin mbrojtës, duhet të dish 1 gjë

Para se të zgjedhësh kremin mbrojtës, duhet të dish 1

Të vësh krem mbrojtjes nga dielli është një nga gjërat më të nevojshme.

Dhe ndërsa është gjëja më e thjesht për të mbrojtur lëkurën nga shenjave të dukshme të plakjes, shpesh mund të zgjidhni kremin e gabuar që mund të jetë shumë i bardhë, i vështirë për t’u përhapur apo i pamundur për ta aplikuar për një make-up.

Por, kremrat kundër diellit kanë bërë një ndryshim të madh, sa nuk do të harroni kurrë t’i vendosni: i përshtaten tipit të lëkurë.

Për lëkurë të thatë: M.D.SolarSciences Mineral SPF 50, 30$

Për lëkurë të yndyrshme: Murad InvisiBlur Perfecting Shield SPF 30, 65$

Për lëkurë me akne: Neutrogena Clear Face SPF 30, 12$

Kundër plakjes: SkinMedica Total Defense + Repair SPF 34, 68$

Për lëkurat e errëta: La Roche-Posay Anthelios 60, 36$

Burimi Glamour