Showbiz

Bushati, ftesë në instagram për vullnetarë

Bushati, ftesë në instagram për vullnetarë

“Nuk ka çmim që paguan kontributin e vullnetarëve. Le ta bëjmë vullnetarizmin pjesë të jetës sonë, pasi në këtë mënyrë kontribuojmë për cilësinë e jetës në komunitet dhe për një shoqëri më të shëndetshme”, shkruan ish-ministri Ditmir Bushati në postimin e tij në instagram, shoqëruar me një foto të shkrepur dje në Grykderdhjen e Bunës, në Adriatik shkëputur nga nisma “Pastrojmë Shqipërinë që duam”.

[caption id="attachment_362074" align="aligncenter" width="922"] (Postimi i Ditmir Bushatit në Instagram)[/caption]

Me jelekun jeshil, dorashka dhe qese në duar, ky mesazh, sot, në Ditën Ndërkombëtare të Vullnetarizmit, nuk mund të jepej më mirë.

*Ky post është realizuar nga Fabjola Hije.

http://www.tiranapost.al/gati-per-sezonin-turistik-1-mije-vullnetare-pastrojne-kepin-e-rodonit/