Showbiz

Çfarë ndodhi gjatë natës së parë të Eurovizionit që tmerroi ndjekësit?

Çfarë ndodhi gjatë natës së parë të

Gjatë transmetimit online të gjysmëfinales së Eurovizionit, hakerat ndërhynë përmes një videoje me zhurma sirenash që njoftonte ndërkohë se në Tel Aviv do të kishte shpërthime raketash.

“Rrezik sulmi nga raketat, ju lutemi të strehoheni” , thoshte njoftimi që i futi tmerrin të gjithë ndjekësve online të festivalit.

Shpresojmë që të mos ketë lojëra të tilla në gjysmëfinalen e dytë dhe në finale.

*Ky post u përshtat nga BBC dhe është realizuar nga Fabjola Hije.