Aktualitet

Dëbimi i diplomatëve iranianë, ja ç'shkruajnë gazetat sot

Dëbimi i diplomatëve iranianë, ja ç'shkruajnë

Shqipëria shpalli non grata dy diplomatë të huaj të Ambasadës së Iranit në veng, për cënim të sigurisë.

Sot Shqiptarja.com e quan Incident Diplomatik dhe i vë këtë titull: Tirana dëbon ambasadorin e Iranit, SHBA: Komplomentuan sulme terroriste në Shqipëri.

Ndërkohë Gazeta Shqiptare vjen me titullin: Edi Rama dëbon nga vendi ambasadorin e Iranit, Xhon Bolton: bashkë kundër terrorit.

Ndërsa Telegraf shkruan: Shqipëria dëbon 2 diplomatë iranianë. Sekretari i Shtetit Pompeo dhe Këshilltari Bolton: Jemi me shqiptarët!

Ende nuk kemi pasur një reagim nga Ambasada Amerikane në Tiranë për këtë çështje, por presim orët në vijim./ E.D - Copoyright Tiranapost.al