Showbiz

Del në shitje vila që Britney Spears ia bëri dhuratë vetes pas ndarjes nga burri i parë

Del në shitje vila që Britney Spears ia bëri dhuratë vetes

Vila në Beverly Hills e Britney Spears ka dal përsëri në shitje me një çmim prej 7.5milionë dollarësh. Britney e bleu me një shumë prej 7.2 milionë dollarësh, e shiti për 4.2 milionë ka dalë përsëri në shitje më shumën prej 7.5 milonë dollarësh.

Ishte agjentja e shitjeve të patundshme, Emily Evans, e cila hapi dyert e rezidencës me 6 dhoma të mëdha gjumi të stilit mesdhetar me shtatë banjo, të cilën ylli i popit e bleu pas ndarjes nga bashkëshorti i saj, Kevin Federline.

Prona e izoluar prej 7.769 metra katror, shërbeu si vendbanimi i këngëtares prej vitin 2007 deri në vitin 2009 dhe gjithashtu u shfaq shumë në dokumentarin e saj, në MTV, Britney për Record, në të cilën shfaqej jeta e ikonës pas ndarjes së saj shumë të bujshme.

Moving in: Britney purchased the house, which was built in 2001, for $7.2million in 2007 and sold if for a loss at $4.2million. It is now back on the market for just under $7.5million

Rezidenca mahnitëse është e vendosur në një nga lagjet më të pasura në Beverly Hills dhe krenohet me Hilary Duff si një fqinje.

Pop princess living: This Morning viewers were in for a treat as estate agent Emily Evans opened the doors to Britney Spears' former abode, which the star splashed out $7.2million on

Sprawling: It isn't difficult to understand what Britney saw in the residence, which features a welcoming, palatial, hallway with envy-inducing high ceilings and glittering chandeliers

Spacious: Opting for a neutral colour scheme, the airy living room is complete with plush cream sofas, a cosy fireplace

Opulent: Britney powder room was heavily featured on her MTV documentary. In true a-lister style, the room was laden in incredibly expensive ornate silk wallpaper, giving it a vintage feel

Dhe nuk është e vështirë të kuptosh se çfarë Britney pa në rezidencë, e cila përmban një korridor mikpritës tepër luksoz me tavane të larta, që ngjallin zili dhe llambadarë vezullues.E lyer me ngjyra neutrale, dhoma e pritjes është e kompletuar me divane prej pellushi, oxhak dhe kishte mjaftueshëm hapësirë në të cilën Britney të vendoste arritjet e saj personale. Rezidenca gjithashtu përfshinte një kuzhinë prej graniti dhe pishinë me ujë të kripur./Tiranapost.al

Chilling: Unwinding from the prying eyes of the press and public, Britney's home also had a cinema room for her to enjoy all the latest releases

Taking a dip: A defining feature of any celebrity home is their pool, and the mother-of-two certainly splashed the cash for a saltwater pool, which is less demanding on skin, eyes, and Britney's bleach blonde locks