Sociale

Diell, por temperaturat ulen pak! Parashikimi i motit, 28 shkurt 2019

Diell, por temperaturat ulen pak! Parashikimi i motit, 28 shkurt 2019

Masat ajrore të qëndrueshme mbeten prezent në territorin shqiptar duke ndikuar mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare. Më të dukshme vranësirat paraqiten gjatë orëve të pasdites në zonat jugore dhe pjesërisht në qendër të territorit.

Parashikohet që edhe gjatë natës moti të vijojë i kthjellët me vranësira kalimtare. Temperaturat e ajrit janë ulur në mëngjes dhe në mesditë duku u luhatur nga -4 gradë deri në 16 gradë.

Nesër parashikohet rritje e temperaturave, por shtim i vranësirave./Marrë nga meteoalb/Tiranapost/A.C