Moti

Dielli pishë që në mëngjes! Lexoni parashikimin e motit me qytetet më të nxehta sot

Dielli pishë që në mëngjes! Lexoni parashikimin e motit me

Moti – E merkure, 24 Korrik 2019

----------------------------------------------------------------

Sipas MeteoAlb: Oret e paradites do te karakterizohen nga moti i kthjellët dhe i nxehte në të gjithë territorin e vendit POR pjesa e dyte e dites do te sjelle vranesira te lehta e kalimtare ne te gjithe zonen malore lindore.

Temperaturat e ajrit MBETEN konstante duke bere qe maksimalja ne rang vendi te arrije deri në 39°C.

Era do fryjë mesatarisht me shpejtesi 37 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar ne det dallgëzim 3 - 4 ballë. / Tiranapost.al.