Sociale

Ditë Vere apo....Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët për 14 marsin

Ditë Vere apo....Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Pas fundjavës pritet ndryshim i situatës sinoptike në vend, më i dukshëm ky ndryshim në prezencën e vranësirave dhe reshjeve ku nuk do të mungojë edhe dëbora në zonat malore.

Vlen të theksohet se pikërisht DITA E VERËS pritet të mos sjellë kushte të favorshme të motit; mot më i ftohtë se fundjava që na pret si edhe prezencë e reshjeve.

Parashikohet që muaji MARS të surprizojë me motin edhe përtej Ditës së Verës./Parashikimi nga MeteoAlb/Tiranapost/A.C