Moti

Do ketë surpriza moti? Lexoni parashikimin për sot

Do ketë surpriza moti? Lexoni parashikimin për sot

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës MBIZOTEROHET nga alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare, të cilat pas mesditës do të pësojnë zhvillim duke shjellë shira të përkohëshëm në jug dhe zonat lindore. Mbrëmja dhe nata ri-kthejnë motin e kthjellët në të gjithë shqipërinë.

Temperaturat e ajrit ulen më 2°C në mëngjes por mesdita sjellë rritje të lehtë duke luhatur vlerat ditore nga 10°C deri në 33°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtesi mbi 35 km/h nga drejtimi Verior-Veriperëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim 3 ballë./ Tiranapost.al.