Showbiz

Do mbijetojmë. Ironia e këngëtarëve për Trumpin

Do mbijetojmë. Ironia e këngëtarëve për Trumpin

Në prag të inaugurimit të Donald Trump si presidenti i ri i SHBA-ve , një pjesë e vogël të famshëm të Hollivudit morën një qëndrim kundër presidentit të zgjedhur duke kënduar këngën e  Gloria Gaynor "I Will Survive" në një video për revistën W. Titulli këngë përkthehet "Do të mbijetoj". Mesa duket per këto artistë Qeverisja e Trumpit do të jetë si një luftë për mbijetesë për to..

Aktorët Andrew Garfield, Emma Stone dhe Felicity Jones u bashkuan me kolegët Natalie Portman, Amy Adams, Taraji P. Henson dhe të tjerët  për të kënduar dhe jo vetëm pasi ata flasin në fillim dhe pastaj këndojnë. 

celebs-sing-i-will-survive

Qëllimet e tyre mund të ketë qenë të mira, por në fund të fundit rezultati ishte një lloj mënyre që pa ndoshta pa dashje afirmon kritik që kanë vërtet yjet.

 Aktorët në video nuk kanë domosdoshmërisht parasysh historinë dhe përmbajtjen e pasur e këngës, por ata duket se kanë kapur thelbin duke iu bashkuar mendimit se jeta e tyre mund të jetë në rrezik në vitet që vijnë me Donald Trump në krye.

https://youtu.be/bTYidWBC8-4